دانلود کاتلوگ پاپک مگنت  
 
 

 

 کنسانتره آهن

 

کانسار چادرملو بزرگترين آنومالي کشف شده آهن در منطقه ايران مرکزي، در 65 کيلومتري شمال شهرستان بافق و 180 کيلومتري شمال شرقي شهرستان يزد واقع شده و ذخيره آن بالغ بر 400 ميليون تن سنگ آهن برآورد شده است. شناسايي اوليه کانسار براي اولين بار در سال 1300 هجري شمسي صورت گرفت و اکتشافات تفصيلي در آغاز دهه 1340 انجام شد. در نهايت اکتشافات تفصيلي از سال 1354 شروع و در سال 1357 پايان پذيرفت. مطالعات تکميلي و عمليات اجرايي جهت بهره برداري و تجهيز کارخانه در فاصله سالهاي 1360 تا 1375 انجام شد و در نهايت اين واحد رسماً در تابستان 1376 افتتاح شد. استخراج دراين معدن به روش روباز بوده و تجهيزات معدن قادر است ساليانه در حدود 12 ميليون تن سنگ را استخراج نمايد. به منظور پرعيار سازي سنگ آهن ، ابتدا به كمك سنگ شكن ژيراتوري آن را خرد كرده و سپس جهت همگن سازي به دو انبار موازي به ظرفيت 550000 تن ارسال مي كنند. سپس در کارخانه تغليظ پس از خردايش كانسنگ توسط آسياي خودشکن در چند مرحله جدايش مغناطيسي شدت پايين و شدت بالا و فرآيند فلوتاسيون ، دو کنسانتره سنگ آهن و آپاتيت به دست مي آيد. عيار آهن در کنسانتره آهن در حدود 68 درصد و عيار فسفر 0,045 درصد مي باشد. در کنسانتره آپاتيت نيز عيار آپاتيت حداقل 33 درصد و عيار آهن حداکثر 3 درصد مي باشد. اين مجتمع داراي سه خط توليد موازي به ظرفيت اسمي 1,7 ميليون تن و در مجموع به ظرفيت 5,1 ميليون تن و قابل توسعه تا 8,5 ميليون تن کنسانتره سنگ آهن در سال مي باشد. ظرفيت توليد کنسانتره آپاتيت نيز 144 هزار تن در سال مي باشد. کنسانتره سنگ آهن براي توليد فولاد به روش احياء مستقيم بکار خواهد رفت و کنسانتره آپاتيت براي توليد اسيد فسفريک يا کود فسفاته در مجتمع هاي پتروشيمي استفاده خواهد شد.

بزرگترین خط کنسانتره آهن به زودی در خواف به بهره برداری می رسد

مشهد - خبرگزاری مهر: سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: به زودی از بزرگترین خط کنسانتره آهن کشور در سنگان خواف بهره برداری خواهد شد.

‏به گزارش خبرنگار مهر، علی صفرزاده قبل از ظهر شنبه در حاشیه بازدید از طرح تجهیز معادن سنگ آهن سنگان خواف بهره برداری این طرح را دستاوردی عظیم در جهت توسعه صنایع بالادستی و پایین دستی صنعت فولاد خواند.

وی افزود: ‏با راه اندازی خط کنسانتره معادن سنگ آهن سنگان خواف که حدود 500 میلیارد ‏تومان اعتبار تاکنون هزینه شده است امکان تولید 2.6 میلیون تن کنسانتره آهن فراهم شده است.

وی سپس با اشاره به اینکه نخستین محموله سنگ آهن معادن سنگان آبان ماه جاری از ایستگاه راه آهن اختصاصی ارسال شده است گفت: این ایستگاه که با 23 میلیارد تومان هزینه ساخت شده در حال حاضر ‏ظرفیت بارگیری 8 میلیون تن در سال را داشته که قابل افزایش تا 15 میلیون تن را دارد.

سرپرست سازمان صنعت، معدن وتجارت استان افزود: در برنامه پنجم توسعه ‏کشور فاز دوم پروژه این معادن شامل احداث خط دوم گندله آهن با ظرفیت 5 میلیون ‏تن در سال با سه هزار و 880 میلیارد ریال اعتبار توسط متخصصین داخلی شروع می ‏شود.

وی ادامه داد: ساخت و راه اندازی خطوط کنتسانتره آهن و گندله آهن در کشور ‏تاکنون توسط متخصصین خارجی انجام می شد که با توجه دستیابی متخصصان و ‏صنعتگران به فناوری جدید در امر تامین و ساخت مواد اولیه صنعت فولاد مشارکت ‏شرکتهای خارجی در این صنعت به زیر 10درصد رسیده است.

سرپرست سازمان صنعت وتجارت افزود: برنامه ریزی دولت برای طرح سنگان اجرا و تکمیل مجموعه کامل تولید کنسانتره وگندله با ظرفیت 20 میلیون تن تولید درسال است که توسط بخش خصوصی در معادن سنگان خواف ‏صورت خواهدگرفت.

وی اظهار داشت: کنتسانتره و گندله آهن معادن سنگان خواف مواد اولیه مجتمع ‏های فولاد مبارکه، خوزستان، نیشابور، سبزوار، قاین، تربت حیدریه و طرح خواف را تامین خواهد کرد.

صفرزاده گفت: طرح معادن سنگان خواف علاوه بر تامین مواد اولیه صنعت فولادسازی ‏در جهت محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال و مولد کردن صنایع پائین دست نقش به ‏سزا و موثر خواهد داشت.

به گفته وی اشتغالزایی طرح معادن سنگان خواف در آینده ده هزار نفر خواهد بود ‏که هم اینک 1700نفر به طور مستقیم در این معادن مشغول کار هستند.

صفرزاده گفت: سنگ آهن سنگان از لحاظ کمی از بزرگ‌ترین معادن کشور و از نظر ‏کیفی محصول تولید شده آن قابل رقابت در بازارهای جهانی و قابل استفاده در ‏کارخانه‌های فولادسازی کشور است.

شایان ذکر است، معادن سنگ ‌آهن سنگان در نزدیکی شهر سنگان از توابع شهرستان خواف در ‏‏280کیلومتری‌ جنوب شرقی‌ مشهد در استان خراسان رضوی واقع شده ‌است.

 

 
مگنتیت، سپراتور، درام مگنت، لیفتینگ
مگنت مخروطی،  صفحه مغناطیسی، مگنت
سنگ آهن، سیلیس، فولاد، سیمان
سنگ آهن
عیار سازی سنگ آهن

مگنتیت

هماتیت
 کنسانتره آهن

سیلیس

فولاد
ریخته گری

سنگ شکن

کاشی و سرامیک
سیمان
کوبیت
شدت میدان مغناطیسی
هیدروکن
شن و ماسه

جرثقیل

گچ

آجروسفال

آرد

گندم

صنایع غذایی

خوراک دام

فکور صنعت، مگنت ابزار گستر، فیت مگ
مگنتیت، سپراتور، درام مگنت، لیفتینگ
نمایشگاه صنعت تهران
مگنت مخروطی،  صفحه مغناطیسی، مگنت
مگنت مخروطی،  صفحه مغناطیسی، مگنت
مگنت مخروطی،  صفحه مغناطیسی، مگنت